detské piesne/ pesničky- texty

Liška běží k Táboru,
nese pytel zázvoru:
běž, zajíčku, běž za ní,
pober jí to koření,
zajíc za ní pospíchá,
že jí pytel popíchá.

***

Polámal se mraveneček, ví to celá obora,
o půlnoci zavolali mravenčího doktora.

Doktor klepe na srdíčko, potom píše recepis,
třikrát denně prášek cukru, bude chlapík jako rys.

***

Chytila jsem na pasece žížalu, žížalu, žížalu, to protože utíkala pomalu velmi pomalu. Chytila jsi na pa sece žížalu, žížalu, žížalu, to proto že utíkala pomalu, velmi pomalu.

***

Já do lesa nepojedu, já do lesa nepudu, kdyby na mě hajný přišel, on by mi vzal sekyru. Sekyra je za dva zlatý a topůrko za tolar, kdyby na mě hajný přišel, on by mi to všecko vzal.

***

A já sám, dycky sám, svy koníčky okšíruju, a já sám, dycky sám, svy koníčky očesám. Svy koníčky okšíruju,hezké děvče pomiluju, a já sám, dycky sám, svy koníčky očesám.

***

Andulko šafářova, husičky nemáš doma !
Husy jsou v ječmeně, Andulko, vyžeň je !
Vyžeň je v ječmene ven dřív, než bude bílej den.

Já bych je ven vyhnala, jen dybych se nebála.
Paňmáma lehce spí, jak se hnu, všecko ví !
Já nesmím z komůrky ven dřív, než bude bílej den.

***

Ach, synku, synku doma-li jsi ? tatíček se ptá, oral-li jsi ? Oral jsem, oral, ale málo, kolečko se mně polámalo. Oral jsem, oral, cestu bílou, kudy jsem chodíval za svou milou.

***

Travička zelená, to je moje potěšení, travička zelená, to je moje peřina, jak jen z jara začne pučit, nechci já se doma mučit, travička zelená, to je moje peřina.

***

Pod dubem, za dubem tam si na tě počíháme. Pod dubem,za dubem tam tě voškubem! Loupežníci z povolání, to jsou pání to jsou pání. Loupěžníci z profese, nejlepší jsou v okrese.